Hlavní obsah
Dopravní Suchojův stroj Superjet 100. Ilustrační foto Foto: Pascal Rossignol , Reuters

Ruské aerolinky Aeroflot zrušily ve čtvrtek deset vnitrostátních letů, které měly obsluhovat stroje Suchoj Superjet 100, napsala agentura Interfax. Důvod společnost neuvedla. Byly to ale stejné modely letadla, které v neděli havarovalo na moskevském letišti Šeremeťjevo a při jehož požáru zahynulo 41 lidí.

Dopravní Suchojův stroj Superjet 100. Ilustrační foto Foto: Pascal Rossignol , Reuters
Aeroflot zrušil deset letů letadel Superjet 100

Aerolinky zrušily lety do Tumeně, Samary, Rostova na Donu, Orenburgu Miněralnyje Vody, Astrachanu, Krasnodaru, Saratova, Nižného Novgorodu a Uljanovska. Aeroflot neuzemnil tyto stroje od nedělní havárie poprvé. Už ve středu v noci byly na Šeremeťjevu uzemněny krátce před startem dva stroje.

Poprvé to byla linka z Moskvy do Rigy. V přepravním prostoru byl cítit kouř. Pasažéři nakonec odcestovali až následující den jiným strojem. Z „technických důvodů“ podle aerolinek Aeroflot nemohlo odstartovat ani letadlo téhož modelu na lince Moskva–Minsk.

Ve středu byl také zrušen let do švédského Göteborgu. Aerolinky informace o zrušení letů nekomentovaly.

Letoun Aeroflotu Superjet 100 letící do Murmanska se v neděli krátce po startu pokusil na moskevském letišti Šeremeťjevo o nouzové přistání, při němž vzplály motory a shořela zadní část letadla. Zahynulo 41 ze 78 lidí na palubě. O příčinách neštěstí se stále jen spekuluje. Podle deníku Kommersant je však hlavní vyšetřovací verzí chyba pilota a pozemního personálu.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Hořící letadlo na letišti v Moskvě

Video: Reuters

Ministr dopravy Jevgenij Ditrich podle agentury Reuters den po nehodě uvedl, že nevidí důvod, proč by měly ruské úřady vydat zákaz těmto strojům létat. S tím však nesouhlasí nyní již bezmála 180 tisíc signatářů on-line petice, která požaduje, aby letouny Superjet 100 po dobu vyšetřování katastrofy nesměly do vzduchu.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků