Fico tvrdí, že zbohatnout mohl i na prodeji bratislavského letiště, které jeho vláda zastavila. Letiště v Bratislavě měla koupit společnost TwoOne, v níž má zastoupení také finanční skupina Penta.

Společnost informace premiéra popírá. "Nevíme, co tím předseda vlády myslel. V každém případě podobná tvrzení důrazně odmítáme," uvedl mluvčí Penty Martin Danko. Penta koupila výrobce bitevníků L-159 Aero Vododchody. [celá zpráva] Spekuluje, že důvodem byl zájem o letňanské letiště.  

Fico naznačil, že "černé peníze" se točí také při výstavbě dálnic a v resortu obrany. Podle Fica začalo například minulé vedení ministerstva obrany stavět muniční sklad za 56 miliónů korun. Různými dodatky ke smlouvě se cena zvedla na 350 miliónů. "Zdá se mi to podezřelé," dodal premiér.

Bývalý ministr obrany Martin Fedor označil slova premiéra za invektivy.

Fico proti korupci

Fico prohlásil, že jeho vláda chce s podobnými praktikami skoncovat. "Chceme s tím seknout, i když to nezničíme úplně," dodal premiér.

Fico v těchto záležitostech zatím nepodal trestní oznámení. "To by mohl podávat trestní oznámení od rána do večera," uvedla premiérova mluvčí Silvia Glendová. Mluvčí Generální prokuratury Svetlana Husárová však upozornila, že pokud má premiér takové informace, je jeho občanskou povinností podat trestní oznámení.

Politolog Grigorij Mesežnikov se domnívá, že premiérova slova jsou závažná. "Předseda vlády živí podezření, která nejsou podložena konkrétními fakty. Může tak vzniknout otázka, zda celá transformace ekonomiky nebyla založena na korupci," uvedl Mesežnikov pro deník SME.