Lexa již nečelí žádnému obvinění od slovenských úřadů. Podle Kováčika se v deset let starém případě od roku 2004 neobjevily žádné nové skutečnosti a výsledky vyšetřování neprokázaly přímý důkaz o účasti Lexy na zneužívání materiálů a navádění k vraždě.

Kováčik důrazně popřel jakoukoliv možnost, že by exředitel tajné služby Lexa mohl zasáhnout do vyšetřování. Generální prokurátor Dobroslav Trnka rovněž vyloučil, že by rozhodnutí prokuratury souviselo se změnou vlády. Součásti nové slovenské vlády je totiž také Lidová strana HZDS, která byla u moci v období Remiášovy vraždy, a její předseda Vladimír Mečiar se vyslovil pro Lexovu reghabilitaci. [celá zpráva] Právě za Mečiarovy vlády byl Lexa ředitelem Slovenské informační sužby. Po pádu Mečiara strávil rok ve vyšetřovací vazbě a následně uprchl do Jižní Afriky. Odtud byl vydán zpět na Slovensko.

Bývalý policista Remiáš zemřel při výbuchu nálože ukryté v jeho automobilu v dubnu 1996. Remiášova vražda je spojována s únosem syna tehdejšího slovenského prezidenta Michala Kováče do Rakouska. Slovenské policii se však ani únosce, ani Remiášovy vrahy vypátrat nepodařilo. Vyšetřovatelé podezírali Lexu, že si Remiášovu vraždu objednal u podsvětí, protože bývalý policista dělal spojku korunnímu svědkovi únosu Kováčova syna Oskarovi Fegyveresovi, který se už v tom čase ukrýval v zahraničí.

Na únos Kováčova syna vyhlásil v roce 1998 amnestii tehdejší premiér Vladimír Mečiar, který v tom čase disponoval také prezidentskými pravomocemi.