Ulice města Sant Llorenç des Cardassar na východě ostrova se změnily v dravé řeky. Voda odnášela automobily, některé podle rádia ib3 končily až v moři.

Lidé se snažili před přívaly vody zachránit tím, že vylezli na stromy, pomoc hledali na střechách domů, další byli uvězněni v domech, které zaplavila voda. Jeden muž se utopil ve vlastním domě, uvedla španělská televize RTVE.

Úřady uvádějí prozatím pět obětí bleskových záplav. Mezi nimi by měli být dva britští turisté, kteří cestovali v taxíku, když je překvapila velká voda. Dalších dvacet lidí je pohřešovaných a ostrov registruje velké množství zraněných. Přesné počty nejsou zatím k dispozici.

Na východě ostrova nejde proud a lidé se potýkají s výpadky mobilního signálu. Záchranáři popisují situaci jako skutečnou katastrofu.

Záchranáři museli uzavřít několik silnic. Jsou to Ma-12 na 12,5kilometru, Ma-32 na 12,4kilometru, Ma-6040 na osmém kilometru a Ma-15 na 57 kilometru. Město Sant Llorenç je tak prakticky odříznuté od okolního světa. 

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Barcelonu zasáhly silné deště

Bouří bylo velmi postiženo také město Colònia de Sant Pere. Letiště v hlavním městě bylo dočasně uzavřeno. Předpověď meteorologů není zatím příliš příznivá, bouře by měla nad ostrovem zuřit až do středečního večera.

Bouře s intenzivními dešti postihla také Barcelonu, hlavní město Katalánska. Během chvíle se z ulic staly řek, kdy voda brala vše, co jí přišlo do cesty.