„Velké kusy betonu, které z mostní konstrukce spadly, se snažíme rozřezat, potom je odstraní jeřáby. Následně vyšleme pátrací psy, a pokud příznivě zareagují, vyšleme za nimi personál,” řekl Emanuele Gissi, který práce hasičů na místě řídí.

„Je to nebezpečná práce, protože trosky jsou nestabilní, stejně jako zbytek mostní konstrukce, jenž dosud stojí,” řekl.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Domy pod torzem mostu budou strženy

Asi sto metrů dlouhá část mostu se zřítila v úterý před polednem. Neštěstí si vyžádalo životy nejméně 38 lidí, dalších patnáct lidí včetně českého řidiče kamiónu utrpělo zranění.

V troskách se pravděpodobně nacházejí ještě další oběti.

Zřícený most v Janově

Zřícený most v Janově

FOTO: David Ryneš, Novinky

Ze záběrů je patrné, že je odklízení suti, která se zřítila do ulic pod mostem, teprve na začátku. Celý most bude navíc muset být stržen, stejně tak jako domy lidí, kteří bydleli pod ním. Bez střechy nad hlavou se ocitlo 311 rodin.

Kdo nese odpovědnost za pád mostu, určí vyšetřování. Prokuratura chce viníka obvinit z vícenásobného usmrcení z nedbalosti, zavinění katastrofy a z ohrožení bezpečnosti dopravy.

Dodávka na torzu mostu v Janově.

Dodávka na torzu mostu v Janově.

FOTO: Stefano Rellandini, Reuters

Prokurátor Francesco Cozzi informoval, že zatím nikdo není vyšetřován a nejprve musí být zjištěny příčiny neštěstí. Vyšetřovatelé zevrubně projdou smlouvu mezi státem a provozovatelem mostu, dokumentaci ohledně veškeré údržby na mostě od jeho otevření a záběry z kamer v okolí mostu.