Kušnírová na záběrech odjíždí směrem na Galantu a po půlhodině se vrací zřejmě i s Kuciakem. Kušnírová jela pro Kuciaka, protože se mu pokazilo auto, řekla televizi Joj, která ve své reportáži zmíněné záběry odvysílala, matka zavražděné archeoložky a novinářovy snoubenky Zlatica Kušnírová.

„Ty záběry jsem viděla. V podstatě jsou to poslední momenty, kdy byli živí,“ uvedla Zlatica Kušnírová pro deník Nový čas. „Sledovala jsem jejich poslední okamžiky. Oni vůbec netušili, co je čeká po příjezdu domů,“ dodala.

Pohyb vraha kamery nezachytily. Ten v rodinném domě následně zavraždil Jána dvěma ranami do srdce a Martinu jednou ranou do hlavy.

Slovenský generální prokurátor Jaromír Čižnár minulý týden potvrdil, že vražedný útok byl směřován na Kuciaka: „Ona byla jen ve špatnou dobu na špatném místě.” [celá zpráva]

Auto u Kuciakova domu ve Veľké Mači

Auto u Kuciakova domu ve Veľké Mači

FOTO: TV Joj

Vyšetřovatelé k tomu dospěli na základě profilu, který vypracovali specialisté z americké FBI - na případě vraždy novináře a jeho snoubenky pracuje i mezinárodní vyšetřovací tým. [celá zpráva]

Dvojnásobná vražda vyvolala na Slovensku největší masové protesty od roku 1989. Vláda premiéra Roberta Fica (Směr-sociální demokracie) podala demisi a prezident Andrej Kiska jmenoval novou vládu premiéra Petra Pellegriniho (Směr). Koncem května odstoupí z funkce také policejní prezident Tibor Gašpar.