Protestů se v Nantes podle policie zúčastnily asi čtyři tisíce lidí. Na záběrech zveřejněných agenturou Reuters je vidět, že se někteří demonstranti dopouštěli vandalismu.

Několik tisícovek lidí, kteří přišli protestovat, se ve čtvrtek okolo poledne vydalo k místní nemocnici. Část z nich si zakryla obličej.

Policisté sice v centru města obnovili pořádek, další demonstrace jsou ale hlášeny v dalších dnech v jiných městech, včetně Paříže. Odborářské organizace chtějí vyvolat tříměsíční vlnu stávek, během níž by jejich členové nepřišli do práce každý týden na dva dny, napsala ČTK.

Macron je odhodlán pokračovat

Prezident Emmanuel Macron zatím tváří v tvář hrozbě táhlých výpadků hlásí odhodlání v reformních snahách pokračovat a jeho úřad hovoří o „pokojné a sebevědomé” náladě. Cílem je okleštit podle Macrona ekonomicky neúnosné benefity některých zaměstnanců. Řada komentátorů ale připomíná několikatýdenní protestní hnutí v roce 1995, kvůli němuž nakonec tehdejší vláda upustila od důchodové reformy.

Nezvykle pravicově laděné reformy se v tradičně socialisticky laděné Francii u části občanů nesetkaly s pochopením. Tvrdí, že se úsporná opatření nepříznivě dotknou učitelů a dalších zaměstnanců veřejného sektoru.