Dotyčný byl obviněn z únosu, omezování svobody a svévolného věznění osoby mladší 15 let.

KOMENTÁŘ DNE:
Rumuni protestují, EU se blazeovaně neangažuje - Protesty Rumunů proti korupci a nečinnost Evropské unie komentuje Alex Švamberk. Čtěte zde >>
Očima Saši Mitrofanova: Komu Senát nedají? Kdo ho nechce dát?

Policie vyslechla většinu ze 180 svatebních hostů i hosty akce, která se konala v sousedství, a ve výpovědi muže shledala nesrovnalosti. Podezřelý byl zadržen ve čtvrtek a k obviněním se nepřiznal.

Maëlys de Araujo

Maëlys de Araujo

FOTO: Profimedia.cz

„Popírá doložené skutečnosti a po předložení výpovědi, důkazních nálezů a vědeckých důkazů na popírání viny trvá. To nepřesvědčilo vyšetřujícího soudce, který rozhodl o vazbě,“ uvedla prokuratura v Grenoblu.

Devítiletá Maëlys se ale stále nenašla. Vyšetřovatelé se obávají, že ji únosce odvezl autem, jelikož pátrací psi ztratili její pachovou stopu na parkovišti před místem, kde se konala svatební hostina.

Dobrovolníci pomáhají policie s pátráním v lese.

Dobrovolníci pomáhají policii s pátráním v lese.

FOTO: Profimedia.cz

Dívku v lesích v okolí obce Pont-de-Beauvoisin zhruba 50 kilometrů na sever od Grenoblu hledá množství policistů včetně policejních potápěčů. O víkendu jim navzdory hustému dešti pomáhaly stovky dobrovolníků.

Policie také prochází stovky fotografií a videí pořízených svatebčany v naději, že na nich najde vodítko. „Je to jako hledat jehlu v kupce sena, nesmírně únavná činnost, ale velice důležitá,“ citovala televize SkyNews policejního šéfa Yvese Marzina.