„Křičel Allahu akbar a odpálil kufr na kolečkách,“ řekl agentuře AFP. „Když nastala exploze, byl jsem za zdí. Běžel jsem a varoval kolegy, aby všechny evakuovali. On (útočník) tam někdy ještě byl, ale my jsme ho už neviděli,“ popsal situaci Van Herrewegen.

Zpráva o identifikaci útočníka

O výbuchu řekl: „Nebyla to opravdu velká exploze, ale dopad byl veliký. Lidi prchali.“

Atentátníka popsal jako dobře stavěného snědého muže s krátkými vlasy, který na sobě měl bílé triko a džíny: „Viděl jsem, že má něco na sobě, protože jsem mohl vidět dráty, takže možná měl na sobě vestu sebevražedného atentátníka.“

Belgičtí policisté u bruselského nádraží

Belgičtí policisté u bruselského nádraží

FOTO: Virginia Mayo, ČTK/AP

Plameny po explozi vyfotografoval mladý 23letý právník Remy Bonnaffe, který čekal na vlak. Agentuře Reuters řekl, že i lidé poblíž místa exploze vyvázli bez zranění a ani na blízkých zdech neviděl žádné škody. „Jsem šťasten, že nikdo nebyl zraněn a že to byl neúspěšný pokus.“

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Na nádraží v Bruselu zneškodnili atentátníka s pásem výbušnin

Arash Aazami přišel na nádraží hned po výbuchu. „Jak jsme vešli na nádraží, personál nás ihned evakuoval. Když jsme se podívali kolem, lidé prchali a snažili se najít nějaký úkryt.”

Kvůli výbuchu byl na chvíli přerušen i povoz dvou linek metra a vyklizeno bylo nedaleké bruselské náměstí Grand Place.

Atentátníka podle nočního sdělení zastřelili vojáci, kteří na stanici hlídkovali. V Belgii platí zvýšená bdělost bezpečnostních složek od loňského března, kdy sebevražední útočníci zabili 32 lidí v bruselském metru a na letišti.