„Byla tam hlídka tří policistů, jedna osoba přišla k těmto policistům s kladivem a začala jednoho bít. Policista projevil chladnokrevnost, vymanil se a vystřelil,“ uvedlo ministerstvo vnitra s tím, že útočník křičel: „To je za Sýrii.“ Televize BFM TV uvedla, že policie zasahovala na nádvoří přímo na schodech chrámu. Podle její zpravodajky BFM TV muž vytáhl kladivo krátce po 16. hodině.

Sekretář policejních odborů Yvan Assioma dodal, že napadený policista byl zasažen do hlavy a musel být ošetřen. Zranění je podle deníku Liberation lehké.

Pařížská prefektura informuje o vyklizení okolí katedrály.

Policista útočníka zasáhl do hrudi. Ten musel být převezen do nemocnice na ARO. Ministerstvo vnitra uvedlo, že byl zraněn na noze.

Uvnitř katedrály Notre-Dame muselo na příkaz policie po útoku na policistu zůstat zhruba 900 lidí. Policie zjišťovala, zda mezi nimi není komplic. Okolí katedrály bylo vyklizeno.

Policie u katedrály Notre-Dame

Policie u katedrály Notre-Dame

FOTO: Matthieu Alexandre, ČTK/AP

Policie zajišťuje oblast před pařížskou katedrálou Notre-Dame

Policie zajišťuje oblast před pařížskou katedrálou Notre-Dame.

FOTO: Reuters

Na místě zasahoval protiteroristický oddíl kriminální policie a příslušníci tajné služby DSGI. Podle sdělení policie ze 17. hodiny je situace pod kontrolou.