V dubnu plnou důvěru Medvěděvovi vyjádřila pouhá tři procenta Rusů, loni v květnu to přitom bylo 14 procent. Osmnáct procent dotázaných odpovědělo, že jsou rozhodně pro odvolání premiéra, 27 procent je ”spíše pro”. Setrvání premiéra ve funkci podpořilo v dubnu jen 33 procent respondentů.

Vůbec mu nevěří 19 procent oslovených, což je o pět procentních bodů více než před rokem. Příliš populární ale nebyl už v roce 2013, kdy ho podporovalo 12 procent lidí, nyní je to ale už jen osm.

Jeho popularita začala klesat, když loni na Krymu zopakoval svou slavnou frázi „nejsou peníze“. Jak ale uvedl sociolog Levady Stěpan Gončarov, kromě opadávajícího efektu sjednocení s Krymem k tomu přispívá růst domácích hospodářských problémů, ale také filmový dokument opozičního předáka Alexeje Navalného o premiérových vilách a jachtách, zamaskovaných pod dobročinnými fondy.

Výsledky průzkumu u Putina

Alexej Navalnyj Medvěděva v březnu obvinil ze zneužití úřadu a z obohacování se na úkor státu. Stovku měst pak zasáhla vlna protivládních protestů. Medvěděv obvinění označil za „naprosto lživá“. Protikorupční úřad FBK podle deníku Moskevský komsomolec ale dospěl k závěru, že premiér je spojen s nadacemi, na něž byly převedeny nemovitosti.

Výsledky průzkumu se podle mluvčího Kremlu Dmitrije Peskova bude zabývat i prezident Vladimir Putin, je prý ale potřeba dalšího šetření. Peskov dodal, že ekonomická situace země je obtížná a vláda nese těžké břemeno.

Obliba prezidenta Vladimira Putina zůstává přitom vysoká. V únoru i březnu si jej pochvalovalo přes 80 procent lidí. Premiéra v žebříčku popularity v dubnu předstihli i ministři obrany a zahraničí Sergej ŠojguSergej Lavrov nebo vůdci nacionalistů a komunistů Vladimir Žirinovskij a Gennadij Zjuganov.