„Nikdy se nemodlil a pil. To, co se stalo, je následek alkoholu a konopí,“ řekl stanici Europe 1 otec útočníka z pařížského letiště. Poté, co při běžné silniční kontrole postřelil policistu, Belgacem otci zavolal, přiznal se mu a žádal odpuštění. „Tati, prosím, odpusť mi. Podělal jsem to s četníkem,“ vzpomíná otec. Neodpustil mu.

Po přestřelce v Garges-les-Gonesse severně od Paříže Ziyed Ben Belgacem ukradl auto ve Vitry a odjel s ním na letiště Orly. V odletové hale jižního terminálu přepadl vojenskou hlídku. Její člence přiložil pistoli ke spánku a snažil se jí vzít samopal. Vojačku navíc použil jako živý štít. [celá zpráva]

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Na letišti v Paříži se střílelo

Ve jménu Alláha

„Jsem tu, abych zemřel ve jménu Alláha. V každém případě tady budou umírat lidé,“ křičel. [celá zpráva]

Díky duchapřítomností ostatních vojáků byl ale jediným, kdo v sobotu na pařížském letišti zemřel. Při ohledání se na jeho těle podle BBC nalezly citace koránu. Zda je měl vytetované nebo si je na kůži nějak v rychlosti napsal, už britská stanice neuvádí.

Záběr těla útočníka z bezpečnostních kamer na letišti

Záběr těla útočníka z bezpečnostních kamer na letišti

FOTO: Reuters

Vyšetřovatelé kromě Belgacemova otce vyslechli také jeho bratra a bratrance, kteří zůstávají ve vazbě a prohledali útočníkův byt. Nic, co by nasvědčovalo vazbám na Islámský stát nebo jinou teroristickou organizaci ale podle BBC nenašli. V bytě se za to našly stopy kokainu, což asi policisty příliš nepřekvapilo, protože Belgacem měl bohatou kriminální minulost. Kromě držení narkotik měl v rejstříku také ozbrojené přepadení.