O nových umrzlých v Polsku informovalo vládní středisko národní bezpečnosti (RCB) v nejnovější zprávě o situaci za uplynulých 24 hodin. Od 1. listopadu 2016 tak mrazivé zimě podlehlo téměř osm desítek Poláků.

K novým případům otravy oxidem uhelnatým sice během středy nedošlo, nicméně od loňského 1. září hasiči zaregistrovali 24 smrtelných otrav. V Polsku podle televize TVN 24 hustě sněží; sníh působí problémy na silnicích a v některých školách na severu země bylo kvůli počasí zrušeno vyučování.

Snímek z polského města Sopoty

Snímek z polského města Sopoty

FOTO: Agencja Gazeta, Reuters

V Braniborsku, Sasku a Meklenbursku-Předním Pomořansku se v noci na čtvrtek v souvislosti s nepříznivým počasím stala řada dopravních nehod, které většinou skončily jen materiálními škodami. V oblasti jezerní plošiny v Meklenbursku utrpěla vážné zranění řidička, která sjela ze silnice a s autem se převrátila.

Odraz budovy Reichstagu v tajícím sněhu.

Odraz budovy Reichstagu v tajícím sněhu.

FOTO: Kay Nietfeld, ČTK/AP

O něco dramatičtější byla situace na východě Saska, kde policie kvůli sněhovým závějím uzavřela několik silnic nižší třídy. Vážná nehoda se ve středu pozdě večer stala v Bavorsku, kde se na dálnici A71 kvůli kluzké vozovce převrátil kamión. Řidič zahynul.

Ulice Berlína zasypal sníh

Ulice Berlína zasypal sníh.

FOTO: Fabrizio Bensch, Reuters

Meteorologové v Německu varují před dalším sněžením, které se bude střídat s deštěm, nadále tak budou hrozit komplikace v dopravě. Až do víkendu, kdy se opět ochladí, by ale teploty měly zůstat nad nulou.

V rakouské spolkové zemi Tyrolsko platí v nadmořské výšce nad 2000 metrů zvýšené lavinové nebezpečí v podobě třetího z pěti stupňů; problémem podle expertů není jen čerstvě napadaný sníh, ale i starší sněhová pokrývka, která není dostatečně stabilní. Nejrizikovější jsou oblasti horských hřebenů.

Salcburk pod sněhovou pokrývkou

Salcburk pod sněhovou pokrývkou

FOTO: Leonhard Foeger, Reuters

Ve středu zabíjela lavina ve východorakouském Vorarlbersku, kde rovněž hrozí utržení sněhových mas. Obětí byla 54letá Němka, kterou záchranáři po vyproštění ze sněhu již nedokázali oživit.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Jindy slunné evropské destinace se ocitly pod sněhem

S nepřízní počasí musí nadále počítat obyvatelé Irska a Británie. V Irsku až do pátku platí varování před sněhem a ledovkou na silnicích, sníh se dnes nevyhne ani Severnímu Irsku, Skotsku, severní Anglii a Walesu. Ačkoli budou teploty na většině území Británie nad nulou, pocitové teploty kvůli větru budou mrazivé, uvedli meteorologové.