Organizace AirParif, která stav ovzduší v Paříži monitoruje, hlásí, že ovzduší zatěžují polétavé částice v hodnotě přesahující koncentraci 80 mikrogramů na kubický metr.

KOMENTÁŘ DNE:

Babiš je obětí mezinárodního spiknutí - Argumentaci premiéra kolem kauzy Čapí hnízdo i údajné spolupráce s StB rozebírá Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Po pádu Islámského státu vstávají staronoví bojovníci - Nástup nových teroristických organizací v Iráku a Sýrii komentuje Alex Švamberk. Čtěte zde >>

A počasí Pařížanům ani turistům nepřeje. Město svírá inverzní deka. „Dokud zůstanou meteorologické podmínky a emise škodlivin stejné, konce smogové situace se nedočkáme,“ řekl deníku The Guardian pařížský prefekt Michel Cadot.

Smog nad Paříží

Smog nad Paříží

FOTO: Philippe Wojazer, Reuters

Emise se sice radnice chystá snížit výše popsanými opatřeními, řidiči ale příliš ukáznění nejsou. Do ulic vyjíždějí se zakázanými značkami i přes hrozbu pokuty ve výši až 75 eur, tedy přibližně dva tisíce korun.

Počet aut v ulicích Paříže podle odhadů poklesl o pět až deset procent a za jediný den se na pokutách vybralo na 60 tisíc eur. To odpovídá více než 1,6 miliónu korun.

Eiffelova věž ve smogovém závoji

Eiffelova věž ve smogovém závoji

FOTO: Gonzalo Fuentes, Reuters