"Boha není možné používat jako nástroj pro vlastní zájmy nebo politické účely," uvedli v prohlášení biskupové tří protestantských církví. Hlásit se otevřeně ke své víře a obracet se na boha s prosbou o pomoc je sice právem každého křesťana, odmítáme ale zapojování boha do předvolební kampaně, uvedli biskupové.

KOMENTÁŘ DNE:
Rumuni protestují, EU se blazeovaně neangažuje - Protesty Rumunů proti korupci a nečinnost Evropské unie komentuje Alex Švamberk. Čtěte zde >>
Očima Saši Mitrofanova: Komu Senát nedají? Kdo ho nechce dát?

Generální tajemník FPÖ Herbert Kickl v pondělí ale uvedl, že věta "K tomu mi dopomáhej Bůh", kterou Hofer na plakátu použil vedle nápisu "Za Rakousko srdcem a duší", nijak pojem boha nezneužívá. Stejně tak podle něj nikdo nezneužívá boha, když zdraví "Pozdrav pánbůh" nebo říká "Díkybohu". Věta pramení přímo "ze srdce" pravicového kandidáta, uvedl Kickl.

Evangelíci kritizují Hofera za heslo K tomu mi dopomáhej Bůh

Zrušené a odložené volby

Hofer v roce 2009 vystoupil kvůli údajnému "honu na čarodějnice proti FPÖ a jejím členům" ze strany nejvyšších katolických kruhů v Rakousku z katolické církve a později se stal evangelíkem.

Norbert Hofer se 4. prosince utká o prezidentský úřad s nezávislým kandidátem podporovaným stranou Zelených Alexanderem Van der Bellenem. Druhé kolo prezidentských voleb, v němž Van der Bellen vyhrál, v červnu ústavní soud kvůli nesrovnalostem zrušil. Říjnový termín voleb ministerstvo vnitra odložilo kvůli vadným obálkám pro korespondenční hlasování.  [celá zpráva]