Do tábora ještě před rozedněním dorazilo okolo 1200 policistů a úředníků, první autobus s běženci odjel krátce před devátou hodinou.

Někteří migranti v Džungli strávili i několik let. Proti plánovanému vyklizení tábora znovu protestovali v neděli večer. Běženci zapalovali ohně a na policisty házeli kamení. Policie vzbouřence rozehnala slzným plynem. [celá zpráva]

Francouzské úřady původně plánovaly začít s vyklízením tábořiště už minulý týden, ale nestačily dokončit evidenci všech dětí a mladistvých.

Migranti v Calais čekají na autobusy, které je rozvezou do ubytoven.

Migranti v Calais čekají na autobusy, které je rozvezou do ubytoven.

FOTO: ČTK/AP

Chtějí do Británie

Běženci, kteří usilují o to dostat se přes moře do Velké Británie, budou rozvezeni do jiných ubytovacích středisek. Ne všichni migranti ale s převozem do jiného zařízení souhlasí. Stanice France 24 uvedla, že někteří se netají tím, že do autobusů nenastoupí a vybudují si nový tábor opodál.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Stovky migrantů v Calais čekají na evakuaci

„Jsem nezletilý. Chci se dostat do Británie, autobus mě nezajímá,“ řekl etiopský mladík Muhammad.

Běženci v Calais

Běženci v Calais

FOTO: Pascal Rossignol, Reuters

Velká Británie už dříve uvedla, že z Francie přijme především děti, které jsou bez doprovodu. Je jich odhadem 1300, informovala BBC. První skupina už na britské ostrovy přicestovala.

Postavili si nový tábor

Jak také před týdnem upozornila televize SkyNews, někteří běženci v Calais na nástup úřadů nečekali a z Džungle odešli hlouběji do vnitrozemí, kde si postavili nový tábor. Odtud se nadále snaží proniknout do kamiónů směřujících k tunelu pod Lamanšským průlivem a do Anglie. [celá zpráva]