Nejvyšší daň za to zaplatila rodina z vesnice Accumoli – matka, otec, dítě školou povinné a další dítě v kojeneckém věku. Všichni spali v jednom pokoji, když se na ně zřítila střecha. Nepřežili.

KOMENTÁŘ DNE:
Vláda není polokomunistická - Argumentaci k povaze nové vlády s důvěrou analyzuje Jiří Pehe. Čtěte zde >>
Zvítězí anglický lid, nebo EU – Britsko-unijní bitvu o brexit komentuje Alexander Tomský. Čtěte zde >>

V obci Amatrice se z trosek ozývalo volání 11letého chlapce Alfredina. Několik hodin pracovali záchranáři na jeho vyproštění. Mezitím ale jeho hlas umlkl, a když se podařilo jeho tělo vytáhnout, chlapec už nedýchal.

Trosky domu v Sant'Angelo nedaleko městečka Amatrice

Trosky domu v Sant'Angelo nedaleko městečka Amatrice

FOTO: Alessandra Tarantino, ČTK/AP

Tragický osud postihl i dvojčata Simona a Andreu z Amatrice. Simona vyprostili záchranáři zraněného, později ale zemřel. Jeho bratr zahynul už dřív.  Jiné rodiny s dětmi měly více štěstí.

V Arquata del Tronto se babička s vnuky Leonem a Samuelem schovala pod postel, když se země začala třást. Všichni přežili. V Pescara del Tronto zase prokázala 11letá Elisabeth velkou odvahu. Skočila z okna v prvním patře. Pod ním stál její otec a chytil ji do náručí.

Škola stála  pouhé tři roky

Prokuratura se už začala zajímat o školu Romolo Capranica v Amatrice. Ta byla postavena v roce 2012 z veřejných peněz. Měla být ukázkou poučení z ničivého zemětřesení v L’Aquile v roce 2009, kde zahynulo 300 lidí.

Trosky zemětřesením poničené rekonstruované školy v Amatrice

Trosky zemětřesením poničené rekonstruované školy v Amatrice

FOTO: Ciro De Luca, Reuters

Úřady tehdy uvolnily přes miliardu eur na nové stavby.  Developeři tvrdili, že škola  odolá i silnému zemětřesení. Ve středu se sice budova neporoučela k zemi, ale byla poškozena. Radnice pochybení odmítá.