Ministerstvo sdělilo, že v souvislosti s případem byl zadržen jeden ze čtyř lovců, kteří byli na místě. Kromě nich se tam nacházelo šest migrantů, z nichž jeden byl postřelen do břicha. "Doktoři záchranné služby po příjezdu už mohli jen konstatovat smrt 20letého afghánského občana," uvádí se v prohlášení pro média.

Agentura AP poznamenala, že mnozí Srbové v tuto roční dobu loví v lesích srnce, lišky a divočáky, na které často číhají v noci.

K útokům nedochází

V Srbsku sice panuje napětí kvůli množství migrantů, kteří se snaží přes srbské území dostat do bohatších zemí Evropské unie, ale k útokům, navíc vražedným, vůči uprchlíkům nedochází.

Země leží na takzvané balkánské cestě, po níž migranti a uprchlíci z Blízkého východu, Asie i Afriky míří zejména do Německa, ŠvédskaRakouska. I když byla tato trasa oficiálně uzavřena letos v březnu, regionem lidé stále ilegálně procházejí, byť v menším počtu. Od poloviny července, kdy Bělehrad zavedl na svých hranicích s Makedonií a Bulharskem smíšené vojenské a policejní hlídky, úřady zaznamenaly více než 3700 pokusů o ilegální vniknutí do země.