Komisař otevřeně napsal: „Hrozba je už dva roky na úrovni vážná a zůstane tam. To znamená, že útok je vysoce pravděpodobný. Jde o to, kdy k němu dojde, a ne zda.”

KOMENTÁŘ DNE:

Falešná debata O chybějící racionální debatě a nemožnosti rozumně argumentovat v době sekularizované západní civilizace přemítá Alexander Tomský. Čtěte zde >>

 Očima Saši Mitrofanova: Prostor zaplňují zbití černoši

Dodal, že navzdory vysoké hrozbě, která trvá už dva roky, od brutální vraždy vojáka Leea Rigbyho z května 2013 k dalšímu útoku nedošlo, protože britský způsob života a britská kultura brání podobným útokům, jaké byly v Nice, v kostele v Normandii, v Bruselu či v Ansbachu.

Podle něj je společnost sjednocená v odhodlání porazit terorismus a sociální klima je tolerantní: „Nestigmatizujeme milióny britských muslimů, jejich hodnoty a víra zcela odmítají teroristické litanie nenávisti.“

Zmínil také dobrou spolupráci tajných služeb MI5 a MI6 s policií, která je výhodou při odhalování teroristických spiknutí. Upozornil i na to, že v zemi je přísný zákon na držení zbraní.

Hogan-Howe se vzhledem k útokům v dalších zemích i přes to všechno domnívá, že Spojené království se stane terčem atentátu.