„Těším se, že jsme s dětmi doma. Nechtěli jsme tam už zůstat. Je tam mrazivá atmosféra. Promenáda je uzavřena, lidi vyhánějí z pláže“ uvedla Katarína z Bernolákova, která využila možnost přiletět domů vládním speciálem.

Ve čtvrtek byla několik desítek metrů od místa útoku. „Vše jsme viděli z hotelového balkónu,“ dodala.

Cestující ocenili rychlou reakci slovenských orgánů a vyslání vládního speciálu. „Registrace proběhla rychle a dostali jsme se bez problémů z Nice do Bratislavy,“ řekla jediná cestující z České republiky, která však neprozradila své jméno.

„Nice je teď prázdné a smutné město,“ dodala. „Měli jsme přiletět v neděli, ale z bezpečnostních důvodů jsme využili možnost vrátit se vládním speciálem o den dřív,“ řekla další cestující.

ČTĚTE TAKÉ
Česká turistka z Nice: Široko daleko nebyl jediný policista
Policie dosud neidentifikovala 16 obětí masakru v Nice. Pět dětí je v kritickém stavu
Islámský stát se přihlásil k odpovědnosti za útok v Nice

„Sedmým rokem pracuji v Nice a v sobotu jsem měl letět do Istanbulu. Když jsem slyšel, že v Turecku byl pokus o státní převrat, zavolal jsem na slovenské ministerstvo zahraničních věcí a raději jsme se s celou rodinou vrátili na Slovensko,“ uvedl Peter Škvarenina z Bratislavy.

„Zůstaneme na Slovensku týden, pak s manželkou kvůli pracovním povinnostem letíme zpět do Francie, ale děti už raději necháme u babičky,“ dodal.

Škvareninův známý má na Azurovém pobřeží hotel a v pátek mu stornovalo dovolenou 57 lidí, což je téměř 60 procent hostů. „Žijeme v Evropě, které je jiná, než před deseti, dvaceti lety,“ konstatoval.