Totožnost zadržených zatím není jasná. Jeden byl zatčen v pátek, další tři v sobotu ráno. Ve vazbě stále zůstává Bouhlelova bývalá manželka, která byla zadržena také v pátek.

Promenáda Angličanů v Nice, kde útočník zabil při jízdě nákladním autem přes osmdesát lidí. Snímek z pátečního rána

Promenáda Angličanů v Nice, kde útočník zabil při jízdě nákladním autem přes osmdesát lidí. Snímek z pátečního rána

FOTO: Tarubi Wahid Mosta, Reuters

Bouhlel pocházel z Tuniska, ale ve Francii žil dlouho legálně. Sousedé, známí a příbuzní z Bouhlelova rodiště Msaken, které leží nedaleko Súsy, jsou z jeho činu v šoku.

V davu bylo mnoho rodin s dětmi.

V davu bylo mnoho rodin s dětmi.

FOTO: Eric Gaillard

Ze svého rodiště odjel v roce 2005 a naposledy se sem vrátil na svatbu sestry před čtyřmi lety, uvádějí jeho známí. Ačkoliv byl tento 31letý muž francouzské policii známý kvůli výhrůžkám, násilí a krádežím, Tunisku si ho příbuzní a sousedé pamatují jako sportovního, odměřeného mladíka, který se nezajímal o náboženství.

"Mohamed byl naprosto normální kluk," řekl jeho bratranec Hamádí Bouhlel. "Pravidelně sportoval, chodil do fitka a byl hrozně arogantní. Nebavil se s ostatníma klukama ze čtvrti," dodal.

BEZ KOMENTÁŘE: Záchranáři odvážejí zraněné v Nice

BEZ KOMENTÁŘE: Záchranáři odvážejí zraněné v Nice

FOTO: Reuters

Jeho bývalý soused, který se představil jen křestním jménem Mansúr, řekl, že Bouhlel nechodil do mešity a nemodlil se. "Je z velké, normální rodiny, nejsou to žádní extremisté, to vůbec ne. Jsou stejní jako my ostatní," dodal.

Útočníkův synovec Ibrahim Bouhlel tvrdil, že jeho strýc nikdy neměl potíže s penězi a před několika dny údajně příbuzným řekl, že plánuje zajet si do Tuniska na velkou rodinnou oslavu.

Bývalá francouzská kolonie Tunisko se potýká s islámským extremismem od povstání v roce 2011, které svrhlo režim Zína Abidína bin Alího. Mnoho mladých Tunisanů poté odešlo bojovat do dalších zemí. Bouhlel ovšem nepatřil mezi ty, koho by francouzské nebo tuniské úřady podezíraly z radikalizace.