Dosud neznámý muž podle Independentu vyskočil na kabinu jedoucího auta a podařilo se mu dostat dovnitř. S 31letým Lahouaiejem Bouhlelem se v kabině přetahoval a nakonec mu sebral revolver.

„Skočil na ten kamión a snažil se ho zastavit,” potvrdil francouzskému rádiu Europe 1 svědek.

Policejní zdroje podle Independentu potvrdily, že dva kilometry dlouhá jízda nákladního auta, při které zemřelo 84 lidí, mohla být ještě delší, kdyby nezasáhl neznámý muž. Auto se mu podařilo zpomalit.

„V tu chvíli se ho policii podařilo zlikvidovat. Nikdy nezapomenu na výraz policistky, které se ho podařilo dostat,” popsal Europe 1 svědek.

FOTO: tj, Právo

Než útočníka policie zabila, podařilo se mu třikrát vystřelit, potvrdil francouzský prokurátor François Molins. Atentátník nikoho nezasáhl.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Policisté útočníka v kabině nákladního auta zastřelili

„Křičel jsem na něj a mával, abych ho upozornil, že jsou pod kamiónem v té chvíli už mrtví lidé. Nikomu vně kamiónu ale nevěnoval pozornost. Pak jsem najednou viděl, jak vytahuje něco jako mobilní telefon. Myslel jsem, že volá sanitku. On ale vytáhl pistoli a začal střílet do lidí,” vylíčil Independentu další svědek.

Hrdina na motorce

Zastavit jízdu nákladního auta se podle svědků pokusil i další člověk. Byl jím podle agentury AFP neznámý motocyklista. [celá zpráva]

„Stál jsem na balkóně, přímo na promenádě Angličanů. Viděl jsem, jak se tam lidé baví a najednou do davu vjel kamión. Překvapivě jel pomalu a dojel ho motorkář. Pokusil se otevřít dveře u řidiče, ale spadnul pod kola náklaďáku,“ řekl AFP 42letý Richard Gutjahr. Zda motorkář přežil a jaký je případně jeho zdravotní stav, není známo.

Video

Motocyklista se pokusil dostat do kabiny kamiónu, ale spadl pod kola nákladního auta. Zřejmě zemřel

Také motiv Tunisana Bouhlela zůstává nejasný. Žil v Nice a pracoval jako profesionální řidič. Bezpečnostní složky zatím nezjistily, že by měl jakékoli vazby na teroristy a v jeho bytě vyšetřovatelé nenašli zbraně ani výbušniny.

Lidé a záchranáři u těl obětí útoku na Anglické promenádě v Nice.

Lidé a záchranáři u těl obětí útoku na promenádě Angličanů v Nice.

FOTO: ČTK/AP

Zadrželi ale jeho bývalou manželku a vyslýchají ji. Obětí teroristického útoku je 84. Deset z nich jsou děti či nezletilí. Bilance ale podle prokurátora Molinse může růst, protože v kritickém stavu je 52 zraněných. Pětadvacet lidí je na přístrojích na jednotkách intenzivní péče. Celkem zranění utrpělo 202 osob.

Články k pokusu o převrat v Turecku
Část turecké armády se pokusila o ozbrojený převrat
Erdogan: Byla to zrada, pučisté zaplatí vysokou cenu
Proč převrat v Turecku nevyšel
Erdogan čistí Turecko od „viru”. Pozatýkáno šest tisíc lidí
Turecké vojáky po neúspěšném převratu lynčovali v ulicích
Vydejte duchovního Gülena, vzkázal Erdogan do Washingtonu
Nejezděte do Ankary a Istanbulu. U moře buďte opatrní, vyzývá Čechy ministerstvo
Rozhodnutí o odletu do Turecka je na každém turistovi, tvrdí cestovky