Policie věděla, že Soufiane Kayal není pravé jméno podezřelého, na něhož vydala zatykač nejpozději v prosinci. Nyní se jeho totožnost dozvěděli na základě biologických stop z bytů využívaných islamisty z Bruselu.

„Vyšetřování ukázalo, že Soufiane Kayal může být identifikován jako Najim Laachraoui, narozený 18. května 1991,“ oznámila podle BBC v pondělí belgická prokuratura.

Policie ho identifikovala na základě stop DNA v bytech ve městě Auvelais a v bruselské čtvrti Schaerbeek.

Dvě cesty do Maďarska

Laachraoui podle prokuratury bojoval v Sýrii. Odjel tam v únoru 2013.

Laachraoui alias Kayal je jedním ze dvou mužů, které CNN dříve označila za ty, kdo po telefonu řídili teroristy v Paříži. Druhým z dvojice byl Samir Bouzid, o němž se nově vyšetřovatelé domnívají, že to je Alžířan Mohamed Ben Caïd, kterého zastřelila policie minulé pondělí v Bruselu. [celá zpráva]

Policie také uvedla, že oba muži cestovali s osmým teroristou z Paříže Salahem Abdeslamem loni v září do Maďarska, a to hned dvakrát.

Na útěku jsou dva

Laachraoui není jediným, po kom Belgičané v souvislosti s terorem v Paříži dále pátrají. Na útěku je ještě Mohamed Abrini, jehož zachytily bezpečnostní kamery dva dny před útoky ve francouzské metropoli po boku Abdeslama.

K útokům v Paříži z loňského listopadu se přihlásil Islámský stát. Teroristé povraždili 130 lidí.