"Není v pořádku, že matky s malými chlapci tam nemohou," okomentoval občan Christoffer Andersson zákaz, který platí od úterních 15:00 SEČ do zavíracích hodin. "Myslím, že vstup do bazénu by měl být stejný pro všechny," řekla jeho manželka Pernilla s tím, že kvůli oslavě MDŽ si v úterý se svým synem nemůže jít zaplavat.

Podobně reagovala řada Švédů na Twitteru a Facebooku. "Neuvěřitelně špatné. Pokud chceme mít rovnostářskou společnost, tak tohle je hloupé. Neupřednostňujeme rozdělováním, diskriminací a segregací," napsala Jennifer Qvicková na Facebooku.

Chlapeček loni nemohl oslavit narozeniny

Někteří lidé ale odpolední vykázání mužů z bazénu schvalují. Emilia Emilioová uvedla, že bude příjemné pohybovat se v areálu v bikinách bez obav z poznámek mužů. "Nejde o to, zabránit přístupu mužů, ale o to, poskytnout prostor ženám," dodala.

Také vedení plovárny kritiku odmítá. „To, že nemohou do bazénu jeden den v roce, muži vydrží," řekl manažer městského bazénu Anki Magnusson. Dodal ale, že správa chce vyhodnotit, zda zakázat vstup i dětem mužského pohlaví byl dobrý krok. Deník Sydsvenskan v této souvislosti informoval o podobném přístupu v loňském roce, kvůli němuž jistý kluk nemohl v bazénu oslavit své osmé narozeniny. Jeho matka si kvůli tomu stěžovala u představitelů města.