O vyšetřování požádal ředitel ústavu Jozef Dolinský, který po zásahu řekl: „Je to historický moment, kdy ředitel státního zdravotnického zařízení inicioval vyšetřování ve vlastním zařízení.“

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Koncem října ho upozornili zaměstnanci na podivné nakládání s léky v oddělení přípravy cytostatik. Když se podezření ukázala jako pravdivá, ředitel se obrátil na policii, která okamžitě zahájila vyšetřování.

Krajský ředitel policie Csaba Faragó potvrdil, že policisté vykonali čtyři domovní prohlídky a jednu prohlídku nebytových prostorů. „Zajistili finanční hotovost, počítače a cytostatika,“ uvedl Faragó.

Další podrobnosti policie neoznámila. „Zdraví pacientů ohroženo nebylo,“ zdůraznil ředitel ústavu. Neprokázalo se, že by došlo k ředění léků podávaných pacientům.

Zloděje zřejmě zlákalo, že léky, které se užívají během chemoterapie, jsou na Slovensku levnější než v dalších zemích EU.