„Smrt nebyla kriminální, tomu člověku se udělalo špatně,” usoudili místní policisté, kteří případ vyšetřují. Úmrtí před nemocnicí prověřuje také oblastní výbor pro zdravotní péči.

K podobným úmrtím došlo v Rusku už dříve, uvedl server Newsru.com. V Moskvě letos ve frontě před onkologickou klinikou zemřeli muž a žena. Stalo se tak v den, kdy začal platit primářův příkaz, že každý pacient musí mít speciální propustku. Primář je však zapomněl podepsat, a důsledkem tak byl zmatek a nekonečné fronty.

Server připomněl, že loni na prahu polikliniky v Irkutsku náhle omdlela stařenka. Než k ní po půlhodině dorazila pomoc, už nedýchala.

Předloni ve vsi Mokalenki u Omsku na Sibiři zemřel ve frontě před lékařskou ordinací čtyřiasedmdesátiletý penzista, který si chtěl nechat vyšetřit píchání u srdce.

V září 2011 zdravotníci v městské nemocnici v Kyštymě u Čeljabinska dlouho odmítali hospitalizovat ženu, která si stěžovala na příznaky infarktu. Když zemřela na jednotce intenzivní péče, zapomněli vyrozumět příbuzné.