„Ti, kdo nálety odmítají, sympatizují s teroristy,“ řekl britský premiér a dodal, že má navíc Spojené království závazky vůči spojencům.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Pokud Británie od náletů ustoupí, zneváží tím jasné poselství, které vyslala, když se přidala k partnerům, kteří už se vojensky angažují,“ řekl Cameron.

Mluvčí předsedy labouristů označil výrok o sympatiích s teroristy za „opovrženíhodnou pomluvu“ a dodal, že „premiérovi došly argumenty“.

Vojáky posílat nehodláme

Britská vláda před jednáním vysvětlila, že nálety jsou jen jednou ze součástí její strategie proti teroru pramenícího z Islámského státu, a zavázala se, že vojáky do pozemní operace nevyšle.

Podle Corbynových poradců, na něž se odkazuje BBC, návrh vládních konzervativců podpoří až 90 labouristů. Odhodlání odmítnout Cameronův plán naopak avizovalo 110 zákonodárců z šesti různých stran.

Všeobecně se očekává, že bude hlasování, které začalo ve 12.30 SEČ, předcházet až desetihodinová debata.

Z bleskového průzkumu BBC vyplynulo, že je celkem 362 zákonodárců odhodláno na nálety kývnout, 175 je naopak proti. Dalších 19 oslovených zákonodárců odpovědělo spíše ano, tři spíše ne a 80 ještě není rozhodnuto. Je tedy pravděpodobné, že britské nálety na Islámský stát budou pokračovat.