„Ti, kdo nálety odmítají, sympatizují s teroristy,“ řekl britský premiér a dodal, že má navíc Spojené království závazky vůči spojencům.

KOMENTÁŘE DNE:

Rozvrácená společnost? - Nad důsledky migrační krize se zamýšlí Thomas Kulidakis - Čtěte zde >>

„Pokud Británie od náletů ustoupí, zneváží tím jasné poselství, které vyslala, když se přidala k partnerům, kteří už se vojensky angažují,“ řekl Cameron.

Mluvčí předsedy labouristů označil výrok o sympatiích s teroristy za „opovrženíhodnou pomluvu“ a dodal, že „premiérovi došly argumenty“.

Vojáky posílat nehodláme

Britská vláda před jednáním vysvětlila, že nálety jsou jen jednou ze součástí její strategie proti teroru pramenícího z Islámského státu, a zavázala se, že vojáky do pozemní operace nevyšle.

Francouzská stíhačka Rafale

Francouzská stíhačka Rafale. Země galského kohouta ihned po teroristických útocích v Paříži nálety na IS zintenzivnila.

FOTO: ČTK/AP

Podle Corbynových poradců, na něž se odkazuje BBC, návrh vládních konzervativců podpoří až 90 labouristů. Odhodlání odmítnout Cameronův plán naopak avizovalo 110 zákonodárců z šesti různých stran.

Všeobecně se očekává, že bude hlasování, které začalo ve 12.30 SEČ, předcházet až desetihodinová debata.

Z bleskového průzkumu BBC vyplynulo, že je celkem 362 zákonodárců odhodláno na nálety kývnout, 175 je naopak proti. Dalších 19 oslovených zákonodárců odpovědělo spíše ano, tři spíše ne a 80 ještě není rozhodnuto. Je tedy pravděpodobné, že britské nálety na Islámský stát budou pokračovat.