Novinář Daniel Psenny byl v noci z pátka na sobotu v Paříži svědkem tragického teroristického útoku u koncertní síně Bataclan, kde právě koncertovala kapela Eagles of Death Metal.

Události po útocích v Paříži sledujeme v ON- LINE REPORTÁŽI

Na videu, které Psenny natočil na svůj mobilní telefon, jsou vidět účastníci koncertu, jak vybíhali z budovy na ulici, kde leželi mrtví. Ranění kulhali co nejrychleji pryč, někteří lidé dokonce viseli na venkovních parapetech oken druhého patra budovy. Záběry také ukazují přeživší, kteří odtahovali pryč oběti útoku.

Výstřely zněly jako z televize

V době teroristického útoku Psenny zrovna sledoval televizi. Slyšel rány, které údajně zněly jako petardy. Nejprve se domníval, že zvuky vycházejí z televize, ale pak okna viděl drama odehrávající se na ulici.

Psenny začal situaci natáčet. Za několik minut seběhl dolů na ulici, aby pomohl raněným. Právě v ten moment byl sám postřelen do paže. Jak řekl deníku Le Monde, kulka byla vypálena z některého z okolních oken. Raněný, kterému pomáhal, byl Američan postřelený do nohy. Psenny mu končetinu zavázal a počkal s ním na příjezd policie.

Teroristické útoky v Paříži, které se odehrály v noci na sobotu, si vyžádaly 129 obětí. Dalších 352 lidí bylo zraněno a 99 z nich je v kritickém stavu. Oběti z Česka zatím podle informací ministerstva zahraničí nejsou hlášeny. Identifikace stále probíhá.

ČTĚTE TAKÉ
Teroristé ve Francii zabili nejméně 127 lidí. O život stále bojují desítky lidí
Přehledně: Teroristé, kteří vraždili v Paříži
Bezprecedentní útoky, černý pátek třináctého, popisují francouská média atentáty v Paříži
ON-LINE REPORTÁŽ
Atentátník opásaný výbušninami měl vstupenku na stadión, zastavila ho ochranka
Přímo vedle něj se odpálil terorista. Život mu zachránil mobil
Atentátník se syrským pasem prošel do Evropy jako uprchlík přes Řecko
Mladý pár si vyrazil v Paříži na večeři. Studentka se domů už nevrátila
Francouzská policie pozatýkala už sedm lidí z okolí jednoho z atentátníků
Lékař: Ošetřovali jsme válečná zranění způsobená válečnými zbraněmi 
Lidé padali jako klasy obilí ve větru, popsali svědci střelbu v hudebním klubu