Muž se k činu nejdřív přiznal vězeňské psycholožce a poté úřadům. Zadržen byl původně kvůli majetkové trestné činnosti v Česku. Informovala o tom agentura APA.

Nebýt vrahova přiznání, pravděpodobně se o jeho brutálním činu nikdo nedozvěděl.

Osmkrát trestaný

Čech byl zadržen letos 27. února ve Vídni, protože ho české úřady hledaly kvůli majetkovému deliktu. V minulosti už byl v Česku soudně trestán osmkrát.

Ve vydávací vazbě se zadržený 4. března psycholožce svěřil, že mezi Vánocemi a Novým rokem zabil jiného muže. Při vyšetřování pak policisty zavedl na místo činu a ukázal jim mrtvé tělo, které ukryl pod stavebním materiálem v nedaleké úžlabině.

Osudová hádka 

Vrah a jeho oběť žili ve Vídni jako bezdomovci a poznali se v charitativním zařízení pro lidi bez domova. Spřátelili se a loni v prosinci spolu několikrát přespali v opuštěném vinném sklepě na vídeňské ulici Wagramer Strasse.

Osudného večera se pohádali a navzájem se uráželi. Čech vypověděl, že Slovákovi dal nejdřív facku, načež ten popadl nůž a zranil ho na noze.

"Tak jsem vzal nejbližší kámen a dvakrát ho udeřil do hlavy," uvedl obžalovaný, jemuž hrozilo až desetileté vězení, do protokolu. Připustil, že se cítí vinen, ale tvrdil, že konal v sebeobraně ze strachu, že bude znovu bodnut. K tomu soud přihlédl jako k polehčující okolnosti.