Zloději většinou kradli stroje a nářadí ze stodol a kůlen zemědělských stavení, ale i ze stavenišť v česko-bavorském pohraničí.

Na stopu policii přivedla na počátku června výpověď svědka, který spatřil podezřelý nákladní vůz s přívěsem. Policie poté v obci Schönsee, asi pět kilometrů od české hranice, zastavila dva Čechy ve věku 22 a 39 let. Když zjistila, že jsou auto i přívěs kradené, oba muže zadržela.

Následné vyšetřování ukázalo, že Češi kradli od roku 2012 ve třech bavorských příhraničních okresech, ale i v českém pohraničí. Zaměřovali se především na drahé zemědělské a lesnické stroje, ukradli i minibagr, silniční válec či tahač.

Většinu zajištěných kradených věcí se podle bavorské policie už podařilo vrátit původním majitelům. Na staršího z obou mužů uvalilo německé státní zastupitelství vyšetřovací vazbu, mladšího komplice vyšetřuje policie na svobodě.

Podle tiskové zprávy policejní služby z bavorského Řezna se případ podařilo s úspěchem vyšetřit především díky dobré spolupráci s českými úřady, mimo jiné prostřednictvím společného centra policejní spolupráce, které působí v německém Schwandorfu a českých Petrovicích.