Pod heslem „Zastavme TTIP (Transatlantické obchodní a investiční partnerství), zachraňme klima, bojujme proti chudobě” se demonstranti vydali do ulic bavorské metropole. Protestu se účastnili i čelní představitelé německých opozičních Zelených Claudia Rothová a Jürgen Trittin nebo socialistické strany Levice Klaus Ernst.

Přestože byla demonstrace velká, byla klidná. "Je to krásný, pestrý průvod. Všechno je pokojné. Je hezké to vidět," řekl německé agentuře DPA mluvčí mnichovské policie Wolfgang Wenger.

Odpůrci G7 procházejí Mnichovem

Odpůrci G7 procházejí Mnichovem

FOTO: Wolfgang Rattay, Reuters

V ulicích Mnichova zajišťuje klid podle DPA 3000 policistů.

V alpském městě Garmisch-Partenkirchenu, který leží nedaleko dějiště summitu, začalo ve čtvrtek 300 lidí budovat povolené stanové městečko, oznámilo sdružení odpůrců summitu Stop G7. Podle některých zpráv se jich sešlo už přes tisíc.

I ve známém středisku zimních sportů vládne klid. Podle mluvčího místní policie Hanse-Petera Kammerera ale už dorazili i levicoví extremisté. "Díky kontrolám velmi silně pociťujeme, že se tu zdržují krajně levicové osoby.

V Garmisch-Partenkirchenu bude bezpečnost členů summitu hlídat 17 000 policistů. Čeká se tam na deset tisíc demonstrantů a panují obavy z násilných střetů, jaké provázely otevření budovy Evropské centrální banky.