Reportéři podle agentury Unian nalezli na ruských sociálních sítích fotografie pořízené jedním z ruských vojáků, které svědčí o tom, že rakety Buk převezl na Ukrajinu 147. automobilní prapor z Moskvy. Dotyčný voják tak prý zdokumentoval celou trasu kolony Buků, se silničními ukazateli i s jízdním rozkazem.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Snímky na sociální síti si voják Dmitrij Zubov poctivě označoval počtem dnů, které mu ještě zbývaly do propuštění z armádní služby do zálohy. Podobný zvyk znali někdejší čeští a slovenští vojáci základní služby jako „stříhání metru", na kterém si odpočítávali počet dnů před odchodem do civilu.

„Dva týdny po propuštění Zubova do zálohy jeden z Buků, který přivezla jeho jednotka, sestřelí let MH17," poznamenal Unian.

Zubov po zveřejnění materiálu svůj profil vymazal, nicméně novinářům se podle listu Ukrajinska pravda podařilo udělat kopie snímků, Zubovovu stránku si navíc natočili na video.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Záběry z místa, kam se zřítil malajsijský boeing.

Podle nizozemských vyšetřovatelů stála za zkázou letu MH17 s největší pravděpodobností střela vypálená z ruského protiletadlového raketového systému Buk. Kdo střelu vypálil, je předmětem pokračujících sporů. Ukrajina a Spojené státy tvrdí, že letoun sestřelila raketa, kterou poskytla Moskva proruským separatistům. Rusko obvinění odmítá a ukazuje na ukrajinské vládní síly.