„Teroristé podnikli dělostřelecký útok na Kramatorsk, střely dopadly na letiště a přilehlé ulice,“ uvedl velitel místní policie Vjačeslav Abroskinpro Ukrajinskou pravdu.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Ukrajinská kolona

Ukrajinská kolona

FOTO: David Mdzinarishvili, Reuters

„Podle předběžných údajů pálili ze systémů Tornado z oblasti obce Horlivka. Střely dopadly na letiště a částečně na okraj města Kramatorsku. Je třeba zmínit, že střely Tornado mají ve výzbroji ozbrojené síly Ruské federace. Rozsah škod a zranění se zjišťují, sdělilo tiskové středisko ATO s tím, že město bylo ostřelováno po poledni ve 12:30 (11:30 SEČ).

Ukrajinská krize

FOTO: Novinky.cz s použitím Reuters

Bezprecedentní akci, která měla ukázat schopnosti separatistů, komentoval i prezident Petro Porošenko, když jmenoval nového generálního prokurátora: „Před pětadvaceti minutami byl z raketometu Tornado proveden útok na náš hlavní štáb ATO. Úder byl veden na štáb, ale druhá salva dopadla na obytné domy v Kramatorsku, který se nyní nachází v týlu.“

Místní prokyjevské úřady uvedly, že zahynulo nejméně šest lidí a 15 jich bylo zraněno.

Povstalci bojující s Kyjevem nicméně popřeli, že by nějaké střely na Kramatorsk vypálili, informovala agentura Reuters. „Neprovedli jsme žádné útoky žádným druhem zbraně namířené proti Kramatorsku,” citovala agentura RIA Novosti představitele v ústředí rebelů v Doněcku.