Podle serveru jde o muže ve věku 18, 32 a 34 let. Dva starší jsou bratry z 10. pařížského obvodu Said a Chérif Kouachimovi. Třetím je Hamyd Mourad, který měl navštěvovat gymnázium v Remeši. Nic bližšího o něm není známo, je veden jako bezdomovec. V citroënu, ve kterém muži prchali z místa činu, než ho později vyměnili, našla policie podle informací České televize doklady obou bratrů.

ČTĚTE TAKÉ
Vrahy z redakce Charlie Hebdo zastřelili při útěku, zemřel i útočník z košer obchodu
Vrah karikaturisty se setkal s radikálním americkojemenským klerikem
Útoky na policistku u Paříže a na redakci Charlie Hebdo spolu souvisejí
Bránil právo časopisu zesměšňovat svou víru, píše se o zabitém muslimském policistovi
Byla to čirá hrůza, popsal novinář, který vraždění přežil
Selhání tajných služeb? Podezřelého atentátníka z Paříže policie dobře znala
Jsem nevinný, tvrdí nejmladší z údajných pařížských útočníků, který se vzdal policii
Islámští teroristé vystříleli v Paříži redakci satirického magazínu, 12 mrtvých

Všichni podezřelí atentátníci jsou stále na útěku. Na severofrancouzskou Remeš se podle informací serveru Metronews soustřeďuje i pátrání policie.

Podle informací deníku Libération již policie ví, kde se podezřelí nacházejí, ministerstvo vnitra to však nepotvrdilo.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Střílející útočníky natočil svědek z okna. Zdroj: Reuters

Jeden z nich, dvaatřicetiletý Chérif Kouachim, byl již v roce 2005 trestán za napomáhání radikálním islamistům v Iráku. Jejich skupina dostala přezdívku „Irácká buňka 19. pařížského obvodu”. Podle serveru se podílel na rekrutování mladých džihádistů. V době zatčení se připravoval sám na cestu do Iráku. „Když se přiblížil můj odjezd, chtěl jsem se vrátit, ale to bych byl za zbabělce,“ řekl u soudu. Dostal tehdy tři roky, z toho 18 měsíců podmíněně.

Podle francouzské televizní stanice BFM TV, která odkázala na policejní záznamy, se v letech 2003–2005 na verbování dobrovolníků do řad islamistů podíleli všichni tři podezřelí. V roce 2010 se měli zapojit do plánu na osvobození několika teroristů z vězení, jejich útěk se však nezdařil.

Bratři Kouachimové, kteří spolu s Hamydem Mouradem mají mít na svědomí 12 životů, z toho pěti novinářů, jsou podle dostupných informací alžírského původu. Po činu se hlásili k jemenské odnoži Al-Káidy. Naposledy byli viděni v šedivém Renaultu Clio E, který sebrali řidiči na ulici, ale jeho nechali jít. [celá zpráva]

Ve čtvrtek v poledne se má u budovy Národního shromáždění konat pietní rozloučení s oběťmi útoku.