O ministrovi financí předsedkyně vlády prohlásila, že „nespí, protože po nocích jen počítá“, šéfka resortu školství má zase „otevřené srdce“. To ministr spravedlnosti má rovnou „rád lidi“, ministryně vnitra je „tvrdá jako žula“ – ostatně stejně jako šéfka resortu dopravy, i když „ta vypadá na první pohled jako malá a slabá“.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Kopaczová k tomu navíc spletla několik jmen a opakovaně zdůraznila, že „Polsko musí být pracovité jako polská žena, a chránit zemi je třeba tak, jako polská žena chrání rodinu“. Když se jí novináři zeptali, zda její vláda dodá Ukrajině zbraně, zeširoka pohovořila o pistolích, nožích, obušcích a zabouchnutých dveřích, z čehož šlo jen obtížně dešifrovat nějaký smysl odpovědi.

„Teď přijde (její předchůdce Donald) Tusk s tím, že jen žertoval a že nám chtěl všem ukázat, jaké by to bylo, kdyby odešel,“ podotkl k nástupní besídce premiérky bývalý europoslanec Marek Migalski v narážce na fakt, že Tusk se od 1. prosince stane šéfem Evropské rady v Bruselu.