Sociální demokraté mají podle odhadů šanci na zisk 31,2 procenta hlasů. Radikálně pravicoví Švédští demokraté, kteří se ostře stavějí proti přistěhovalectví, mají ale podle agentury AFP šanci stát se třetí nejsilnější švédskou politickou stranou.

Zatímco v minulých volbách před čtyřmi lety dostali 5,7 procenta hlasů, nyní jim volební projekce přisuzují 13 procent, což by znamenalo zisk 47 poslaneckých míst. Strana ale nemá příliš politických šancí, protože ostatní parlamentní strany s ní odmítají komunikovat. Feministická iniciativa zřejmě nepřekročí čtyřprocentní hranici a do parlamentu se nedostane.

Koalice sociálních demokratů se Zelenými a Levicovou stranou by měla podle odhadů získat 43,7 procenta hlasů, což je sice nejvíc, ale na sestavení většinové vlády to nestačí. Dosavadní středopravá koalice má šanci na 39,1 procenta hlasů.

V přepočtu na zisk poslaneckých křesel je odhadovaný výsledek 160 míst pro středolevou koalici a 142 míst pro poslance dosavadní středopravé koalice premiéra Fredrika Reinfeldta. K dosažení parlamentní většiny je zapotřebí nejméně 175 mandátů.