Bez ohledu na nerozhodnuté voliče by nyní hlasovalo pro nezávislost 47 procent, proti ní 53 procent skotských voličů. Předchozí průzkum Survation před třemi týdny přitom ukazoval na poměr 43 ku 57 procentům. Odchylka mezi oběma tábory se tak podle komentářů výrazně snížila.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Novou anketu si objednal deník Scottish Daily Mail s cílem posoudit dopad, jaký měla nedávná televizní debata, v níž se střetli zastánce osamostatnění, šéf skotské vlády Alex Salmond, a bývalý britský ministr financí Alistair Darling, který prosazuje uchování jednotné Británie. Podle médií z ní vyšel vítězně lídr separatistů.

Referendum o nezávislosti Skotska na Británii se uskuteční 18. září. Britský premiér David Cameron ve čtvrtek ve skotském Glasgow opět naléhal na skotské voliče, aby neopouštěli Velkou Británii.