Rakve na plochu letiště doprovodila čestná jednotka ukrajinské armády. Pietního rozloučení se zúčastnili západní diplomaté a zástupci ukrajinské vlády, letiště bylo pod silnou ochranou ukrajinské armády.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Nakládání rakví do nizozemského C-13o Herculesu

Nakládání rakví do nizozemského C-130 Herculesu

FOTO: Gleb Garanich, Reuters

Do prvního nizozemského transportního letounu C-130 Hercules, který odletěl dopoledne, bylo naloženo 16 rakví. Odpoledne vyletět ještě druhý stroj s dalšími 24 rakvemi.

Nizozemské úřady avizovaly, že transport ostatků všech obětí potrvá do pátku.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Vlak s těly obětí z malajsijského letadla dorazil do Charkova.

Zdroj: Reuters

V pěti chladírenských vozech bylo v úterý z ukrajinského Torezu do Charkova dopraveno asi 200 pytlů s lidskými ostatky. Kolik je to mrtvých těl, není zatím úplně jasné.

Pietní akt na charkovském letišti

Pietní akt na charkovském letišti

FOTO: Gleb Garanich, Reuters

Při katastrofě minulý čtvrtek zahynulo 298 lidí, z toho 193 Nizozemců. Počet nalezených těl se zastavil na 282.

Nakládání rakve s obětí ze sestřeleného boeingu do nizozemského C-130 Herculesu

Nakládání rakve s obětí ze sestřeleného boeingu do nizozemského C-130 Herculesu

FOTO: Gleb Garanich, Reuters

Některá ukrajinská média tvrdí, že u obce Hrabove, kam letadlo dopadlo, stále ještě pozůstatky lidských těl jsou. Obává se toho i australský premiér Tony Abbott: „Je docela možné, že mnoho těl stále v horkém létě leží na místě katastrofy. Jsou vystavena manipulacím, vedru a zvěři. To je situace, do níž jsme se dostali.“ Dodal, že těla některých cestujících se nejspíš nepodaří nalézt.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: V Nizozemsku vlají na uctění památky obětí z boeingu vlajky na půl žerdi.

Zdroj: Reuters

Podle poradce ukrajinského ministra vnitra Antona Heraščenka z místa pádu letadla skupiny lidí odvážejí kusy boeingu a snaží se je zpeněžit ve sběrnách kovů.

„Poté, co rozkradli hotové peníze, cennosti, mobilní telefony a kreditní karty, pustili se do své oblíbené činnosti – sběru surovin,” uvedl poradce. „Hliník z kostry letadla je totiž něco úplně jiného než litinové kryty kanálů nebo hřbitovní kříže,“ dodal.

Rozřezávání trupu letadla autogenem potvrdil i mluvčí mise evropských pozorovatelů Michael Bociurkiw.

Nakládání rakví při pietě v Charkově

Nakládání rakví při pietě v Charkově.

FOTO: Gleb Garanich, Reuters

Ukrajinští vyšetřovatelé oznámili, že do Británie ve středu dorazily černé skříňky, které obsahují záznam hlasové a datové komunikace posádky.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Dvě letadla s rakvemi odletěla z Charkova do Nizozemska. Zdroj: Reuters

Malajsijským expertům je v úterý v Doněcku předal vůdce povstalců Alexandr Borodaj. Skříňky dostali Nizozemci. Jsou v dobrém stavu. Zkoumat je budou experti v laboratořích vojenského letiště Farnborough u Londýna. Očekává se, že o prvních zjištěních budou Nizozemsko informovat v příštích 24 hodinách.