Stalo se to v roce 2006,  dříve než byl 56letý redaktor specializující se na zprávy o britské královské rodině zatčen kvůli nezákonným odposlechům ze strany bulváru. O rok později se Goodman společně se soukromým detektivem Glennem Mulcairem na čas ocitl za mřížemi za odposlouchávání telefonů lidí, kteří pro královskou rodinu pracovali.

Podle Goodmana se ho ale vyšetřovatelé nikdy nezeptali, zda sledoval i členy rodiny. „Byl jsem tak otevřený, jak jsem jen mohl, ale nikdo mi dříve tyto otázky nepoložil,“ řekl.

Princ William s chotí, vévodkyní z Cambridge Kate

Princ William s manželkou, vévodkyní z Cambridge, Kate Middletonovou

FOTO: Suzanne Plunkett, Reuters

Goodman soudu přiznal, že poprvé se do hlasové schránky Catherine Middletonové naboural na konci roku 2005. „Mluvilo se o tom, že se s princem Williamem vezmou a usadí,“ vysvětlil motiv.

Clive Goodman

Clive Goodman

FOTO: Neil Hall, Reuters

Goodman je jedním ze sedmi lidí, kteří stojí u soudu v souvislosti s masivním odposloucháváním redakcí novin miliardáře Ruperta Murdocha. Ten vydávání listu ukončil, když to vyšlo najevo. Mezi oběťmi bylo velké množství známých osobností i obětí zločinu včetně unesené a zavražděné 13leté školačky.

Obvinění, mezi nimiž jsou i bývalí editoři Rebekah Brooksová a Andy Coulson, obvinění odmítají. Goodman z odposlouchávání obviněn nebyl, soudí ho za uplácení s cílem získat telefonní čísla pracovníků Buckinghamského paláce.