„Naše dnešní ztráty: čtyři vojáci a 20 zraněných. Podle našich propočtů teroristé ztratili přes 30 lidí. Desítky zraněných,“ napsal Avakov. Podle jeho slov operují u Slavjansku také bojovníci z Krymu, Ruska a Čečenska.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Ministr zopakoval, že armáda postupuje pomalu vzhledem k tomu, že se bojuje v obytných čtvrtích a vojáci mají zakázáno střílet po civilistech. „Tohoto omezení nepřítel aktivně zneužívá,“ prohlásil Avakov a dodal, že separatisté používají civilisty jako živé štíty.

Ukrajinská armáda u Slavjanska

Ukrajinská armáda u Slavjansku

FOTO: ČTK/AP

Ukrajinské vládní síly v pondělí odřízly Slavjansk a boje se zhruba 800 separatisty se přesunuly do centra. Armáda také u Slavjansku přišla o vrtulník – byl to již třetí sestřelený stroj za poslední čtyři dny. [celá zpráva]

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Obyvatelé Slavjansku doufají, že se už nebudou opakovat tvrdé boje mezi proruskými separatisty a ukrajinskou armádou.

Zdroj: Reuters

Kyjev v dubnu ztratil kontrolu nad množství měst na východě. Z podněcování separatistických nálad viní Moskvu, která to popírá.

Zřejmě kvůli probíhající bezpečnostní akci daly úřady v úterý také uzavřít letiště v Doněcku. Jeho mluvčí uvedla, že netuší, jak dlouho výluka potrvá.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Letiště v Doněcku bylo uzavřeno

Zdroj: Reuters

Vláda v Kyjevě současně pozvala zahraniční experty, aby vyšetřili okolnosti nepokojů v Oděse, kde při srážkách proruských skupin se zastánci zachování jednotné Ukrajiny minulý pátek zemřelo 46 lidí, navíc se 48 dalších pohřešuje. Vláda neupřesnila, z jakých zemí experti budou.