Již v pondělí zabila bouře ve Walesu a na severu Anglie dva lidi, další žena zahynula v západní Anglii při autonehodě. K té došlo podle televize SkyNews následkem obtížných povětrnostních podmínek. Silný vítr, který nyní zasáhl Severní Irsko a Skotsko, připravil na jihu Anglie o elektřinu 100 000 domácností. Podle meteorologů by na severu Británie mohla vichřice dosáhnout rychlosti až 145 kilometrů v hodině.

Rozmary počasí zkomplikovali tisícům lidí cestu domů na svátky. Společnost South West Trains, která provozuje vlaková spojení na jihozápadě Anglie, oznámila, že žádná z jejích souprav nejméně do 11:00 SEČ nevyjede, neboť do té doby nebude možné dokončit kontrolu tratí. Společnost Virgin varovala cestující před zpožděními a výlukami, s následky bouře se stále ještě vyrovnává také společnost First Great Western.

Bouře ve Francii lákala i velké množství fotografů.

Bouře ve Francii lákala i velké množství fotografů.

FOTO: Mal Langsdon

Gatwický expres v úterý ráno nevyjel, neboť noční řádění živlu přerušilo trať. Potíže má také letecká doprava. Londýnské letiště Gatwick hlásí podle AP "závažné výpadky elektřiny", lety tak nabírají zpoždění. Problémy se nevyhnuly ani britským silnicím. Záchranáři během noci zachránili 25 lidí z aut, která uvízla na zaplavených silnicích. Bouře ve Francii nejhůře zasáhla severozápad země, kde podle všeho zemřeli dva lidé. Jen v Bretani zůstalo bez elektřiny 130 000 domácností.

V pondělí zemřelo na staveništi Saint-Germain-de-Tallevende 12leté dítě, na které se zřítila zeď. K pádu zdi podle úřadů zřejmě přispěla bouřka. Asi 200 kilometrů severozápadně od bretaňského Brestu smetla vlna z nizozemské nákladní lodi ruského námořníka. Pátrání po jeho osudu sice pokračuje, záchranáři mu ale mnoho šancí na přežití nedávají. Podle DPA se do problémů dostalo i samotné nizozemské plavidlo, kterému musel přispěchat na pomoc remorkér.