Němčina má tři členy pro podstatná jména, které označují jejich gramatický rod - "der" pro rod mužský, "die" pro rod ženský a "das" pro rod střední. Bůh se německy řekne "der Gott", je tedy rodu mužského. Schröderová ale týdeníku Die Zeit řekla, že "každý člověk by měl mít možnost se u tohoto podstatného jména ohledně rodu sám rozhodnout".

"Může to být stejně dobře genderově neutrální das Gott," prohlásila politička.

Její kolegové z Křesťanskodemokratické unie Německa (CDU) a Křesťanskosociální unie (CSU) to považují za skandál. "Pro tento absolutní nesmysl nemám slov," uvedla bavorská ministryně práce a sociálních věcí a členka CSU Christine Haderthauerová. "Je smutné, že silné obrazy, které jsou tak důležité pro představivost našich dětí, jsou dětem kradeny kvůli politické korektnosti," dodala.

Výrok Schröderové pobouřil i předního poslance za CSU Stefana Müllera. "Nezávisle na tom, že je čas Vánoc, se mi to zdá nepatřičné a poněkud mne to udivuje," prohlásil Müller.

Pro křesťany je Bůh také otcem

"Bůh je pro nás otcem Ježíše Krista a tak by to mělo zůstat," připojil se i další zákonodárce z CSU Norbert Geis, který zmiňuje, jak je brán Bůh v Bibli. V křesťanských modlitbách je často zmiňována celá Svatá trojice, tedy Otec, Syn a Duch svatý. Ženský princip přitom v raném křesťanství reprezentoval Duch, v hebrejštině označovaný jako ruach, v aramejštině rucha, což jsou feminina.

Kromě komentářů ohledně gramatického rodu pro boha Schröderová v rozhovoru pro týdeník kritizovala také klasické dětské pohádky bratří Grimmů, které jsou podle ní sexistické.