Na obálce časopisu je ortodoxní Žid, který tlačí člověka s turbanem na hlavě sedícího v kolečkovém křesle. Uvnitř čísla je několik obrázků, které si dělají legraci z proroka Mohameda, na některých z nich je nahý.

Internetovou stránku francouzského časopisu, který si z islámu dělal legraci už v minulosti, nelze zatím otevřít. Podle DPA není jasné, zda se stala terčem nábožensky motivovaných útoků.

Věřící muslimy filmy nebo karikatury znázorňující proroka Mohameda coby člověka pohoršují, protože je to podle nich zakázané.

Minulý vtípek skončil vypálením redakce

Zveřejnění karikatury Mohameda už odsoudila Rada muslimů ve Francii, jde podle ní o "jednání nepřátelské vůči islámu". Zároveň ale vyzvala lidi, kteří jsou uražení, aby reagovali s rozmyslem.

Francouzský premiér Jean-Marc Ayrault ve středu v rádiu RTL oznámil, že na sobotu plánovaná demonstrace proti filmu Nevinnost muslimů se zakazuje. "Nemusíme do naší země zatahovat konflikty, které se Francie netýkají," vysvětlil. O uplynulém víkendu policie při neohlášeném protestu nedaleko amerického velvyslanectví v Paříži zadržela okolo 150 lidí.

Časopis Charlie Hebdo loni v listopadu vydal jedno číslo jako zvláštní vydání u příležitosti vítězství islámské strany ve volbách v Tunisku. Jako šéfredaktor byl uveden prorok Mohamed a magazín vyšel pod názvem Charia Hebdo, který poukazoval na islámské právo šaría. V reakci na to útočníci kanceláře časopisu podpálili.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Časopis jmenoval proroka Mohameda šéfem vydání, vypálili mu redakci (Reuters)