Mezi oběťmi nehody jsou dva muži ve věku 57 a 63 let, pět žen ve věku od 62 do 67 let a jedna šestiletá dívka.

O převoz jejich ostatků se postarají asistenční služby pojišťovny, které si pro to najmou pohřební službu.

Bednář také řekl, že v nemocnici v Gospiči, kde se lékaři starali o většinu zraněných z havarovaného autobusu, dál zůstávají dvě české turistiky a dcera jedné z nich. Zatím nebude žádná propuštěna.

FOTO: ČTK

Podle lékaře z jednotky intenzivní péče univerzitní nemocnice v Záhřebu se stav dívky, která utrpěla mnohočetná zranění, mírně zlepšuje. V úterý se ji pokoušeli odpojit od dýchacího přístroje, museli ji k němu ale znovu připojit. Ve středu se o odpojení chtějí pokusit znovu. Dívka byla na tuto kliniku převezena v sobotu se svou sestrou. Jsou s nimi rodiče, kteří autobusem necestovali.

Tři turisté zůstali u moře 

Autobusem, který mířil do letoviska Baška Voda na Makarské riviéře, cestovalo celkem 51 lidí. Tři z nich, kteří z nehody vyvázli bez větší úhony, se rozhodli v dovolené pokračovat. Pobytu u moře si užívají dva chlapci se svou tetou.

"Přátelé nás přesvědčili, ať zůstaneme u moře," citoval tuto ženu portál slobodnadalmacija.hr. "Kluci tu mají kamarády, od kterých dostali věci na sebe a výbavu k moři, o kterou přišli při nehodě," dodala.

Video

Expirované video

Nehoda českého autobusu v Chorvatsku (Reuters)

Za trojicí českých turistů přišel majitel kempu a nabídl jim, ať jdou do hotelu, který je součástí komplexu i s plnou penzí. "Je nám tu dobře v dřevěných domečcích pod borovicemi a navíc s našimi přáteli," vysvětlila žena, proč nabídku odmítla. Také další místní podnikatelé jí prý nabízeli ubytování, jídlo nebo výlety.