Stav obou sester se zlepšuje, uvedli v pondělí lékaři. [celá zpráva]

Chorvatský server doplnil, že dívka, která je v lepším stavu, se zlobila na lékaře, že jí rozstříhali nové kalhoty.

Z nemocnice v chorvatském městě Gospič bude v úterý dopoledne odvezena další pacientka, řekla konzulka Jindra Malá. V gospičské nemocnici tak zůstanou už jen dvě české pacientky a dcera jedné z nich. Do Česka by se podle Malé mohly vrátit do konce týdne, jejich ošetřující lékaři ale zatím nedoporučují, aby cestovaly sanitkou, lepší by byl převoz letadlem.

Video

Výpověď ženy z havarovaného autobusu (Prima FTV)

Stále ještě neskončila identifikace všech osmi obětí z havarovaného autobusu, který vezl české turisty na dovolenou na Makarskou riviéru. Lékaři ve městě Karlovac pokračují v rozpoznávání obětí, v čemž jim pomáhají fotografie, které do Chorvatska poslali příbuzní.

Příčina nehody se zkoumá

Rovněž v Karlovaci je vrak nabouraného autobusu. "Nařízeno je znalecké zkoumání vozidla a jeho technického stavu. Až dostaneme všechny výsledky, budeme moci teprve říci něco více k příčinám nehody," řekla portálu Večernji.hr státní zástupkyně Gordana Križaničová.

Video

Expirované video

Nehoda českého autobusu v Chorvatsku (Reuters)

Autobus, kterým jelo celkem 51 lidí, havaroval v sobotu časně ráno na dálnici A1 ve středním Chorvatsku. Tamní média spekulovala o tom, že řidiče mohl přemoci mikrospánek.

FOTO: ČTK