Policie hledaného zadržela v internetové kavárně. Magnotta, vlastním jménem Eric Clinton Newman, byl přitom ještě v sobotu v Paříži, kde dokonce navštívil několik luxusních klubů.

V Kanadě po něm policie pátrala kvůli vraždě 33letého Číňana. Jun Lin se s Magnottou scházel. Ten přítele zabil 24. nebo 25. května a usekl mu končetiny i hlavu. Incident si natočil na kameru. Policie má brutální záznam k dispozici.

"Film je tak názorný a děsivý. Představte si nejhorší horor, který jste kdy viděli, a tohle je o to horší, že je to skutečné. Vrah trhá oběť na kusy, jako by to byla panenka," popsal záběry montrealský policista Ian Lafrenière.

Magnotta nejprve poslal do sídla kanadské Konzervativní strany useknutou nohu. Pak poslal premiérovi Stevenovi Harperovi useknutou ruku. Podle kanadské policie usiluje Magnotta především o to, aby na sebe přitáhl pozornost, panovaly ale také obavy, že chystá další vraždu.[celá zpráva]

Vyžíval se v týrání a zabíjení koček

Mladý striptér a pornoherec se už dříve vyžíval v týrání a usmrcování koček. Také z těchto činů pořizoval videozáznamy, jež zveřejňoval na internetu. Kočky topil nebo nechával udusit. K záběrům na internetu Magnotta uvedl, že se jako známá osobnost stal obětí pomluv a fotomontáží.

Ke zveřejnění videí řekl Lafrenière: "Je to ten typ, co chce přitáhnout pozornost. Web ho proslavil a web ho taky předá spravedlnosti, protože je na něm tolik obrázků, které nám pomohou jej dopadnout."