Podle nejnovějšího průzkumu veřejného mínění, který provedla agentura Ipso, má Grillovo uskupení podporu 18,5 procenta potenciálních voličů, zatímco Berlusconiho strana Lid svobody jen 17,2 procenta. Vede středolevá Demokratická strana s 26,7 procenta. Hnutí pěti hvězdiček má tak obrovskou šanci stát se jednou z rozhodujících sil v parlamentních volbách v příštím roce.

Grillovo hnutí je další ukázkou, jak jsou Evropané nespokojení s politickým establishmentem. Podle italského listu L'Espresso jako všechna protestní hnutí přináší i to jeho do politiky "ozdravný vítr". Zároveň ale představuje hrozbu, protože kolem Grilla je hodně populistů a demagogů, kteří těží z neoblíbenosti EU i vládnoucí garnitury a přejí si pád současného premiéra Maria Montiho a jeho vlády, která se snaží o úsporná opatření.

Čtyřiašedesátiletý Grillo se proslavil svými polemikami a stále má svůj satirický blog. Vlastní stranu založil v roce 2009. Upoutal na sebe pozornost sérií mítinků připomínajících politickou show, během kterých kritizoval politické a finanční skandály vládnoucí garnitury, kterou označil za "kastu". Neustále také poukazuje na mrhání penězi státní správou a ostře se vyhraňuje i proti Evropské unii.