Otřesy poškodily několik historických budov, například ve městě Finale Emilia se zřítil kostel a historická věž. Kostel nevydržel otřesy ani ve městě Buonacompra.

V průmyslové čtvrti na okraji města Bondeno západně od Ferrary se zřítila tovární hala. V jejích troskách zemřel marocký přistěhovalec, který v době zemětřesení uvnitř pracoval při noční směně.

Obrázek ukazuje věž ve městě Finale Emila po prvním zemětřesení a po následných otřesech.

Obrázek ukazuje věž ve městě Finale Emila po prvním zemětřesení a po následných otřesech.

FOTO: Giorgio Benvenuti, Reuters

"Velmi silné otřesy vážně poškodily budovy mnoha skladišť i tisíce tun sýrů Grana Padano a Parmigiano Reggiano," řekl Stefano Berni, jenž stojí v čele sdružení na ochranu místního sýra. "Jde o velmi těžkou ztrátu, ale nemáme žádnou oběť (na životě). To je v tuto neklidnou chvíli největší úleva," dodal Berni.

Následky zemětřesení ve městě Finale Emilia

Následky zemětřesení ve městě Finale Emilia

FOTO: ČTK/AP

Vzal si směnu za kolegu a zemřel

Oběti jsou hlášeny z města Sant'Agostino jihozápadně od Ferrary. Kvůli otřesům se zde zhroutila budova závodu vyrábějícího keramiku, zemřeli v ní dva zaměstnanci podniku. Matka jednoho z nich uvedla, že její syn v osudnou noc pracovat vůbec neměl a plánoval si volný víkend u moře. Kvůli špatné předpovědi počasí se ale nakonec rozhodl zůstat a vzít noční směnu za nemocného kolegu.

Video

Expirované video

Zemětřesení v Itálii za sebou zanechalo několik zřícených budov. Zdroj: Reuters

Ve stejném městě se zřítila i budova slévárny, v níž zahynul jeden dělník.

Dvě ženy zemřely na infarkt, který zřejmě dostaly kvůli panice po otřesech. Jednou z nich je 37letá Němka, která byla v době zemětřesení ve městě Casale mezi Ferrarou a Veronou. Druhou obětí byla 103letá Italka ze Sant'Agostina. Sedmou obětí je podle agentury APA 86letá žena, která v důsledku zemětřesení dostala mozkovou mrtvici a po převozu do nemocnice zemřela.

Zřícený kostel San Martino ve městě Buonacompra

Zřícený kostel San Martino ve městě Buonacompra

FOTO: ČTK/AP

Záchranářům se naopak ve městě Finale Emilia podařilo zachránit pětiletou dívku, kterou zemětřesení uvěznilo v troskách zříceného domu.

Následky zemětřesení ve městě Crevalcore

Následky zemětřesení ve městě Crevalcore

FOTO: ČTK/AP