Cantona se popsal jako „aktivní občan“, což ho nutí k tomu, aby „promluvil naléhavěji než obvykle, ale také se silným vědomím odpovědnosti v čase, kdy země čelí obtížným rozhodnutím, které rozhodnou o budoucnosti“.

Někdejší kapitán jednoho z nejlepších fotbalových družstev světa, ale také bouřlivák s prchlivou povahou kritizuje zejména omezené možnosti uplatnění pro mladé lidi a narůstající společenskou nespravedlnost ve své vlasti.

Není to poprvé, kdy se Cantona veřejně angažuje. V prosinci 2010 vyzval Francouze, aby hromadně vybrali z bank svoje úspory, protože finanční domy způsobily světovou finanční krizi.

Šance je malá

Několikanásobný mistr anglické ligy i držitel ocenění pro mistra Francie Cantona proslul nejen svým fotbalovým umem, ale také sebestředností. V minulosti stanul u soudu za to, že nakopl fanouška, který mu spílal.

Cantona zřejmě moc šancí na úspěch ve volbách, které se uskuteční na konci dubna a začátku května, nemá. I kdyby shromáždil dostatek podpisů ke kandidatuře, bez podpory některé politické strany budou jeho možnosti omezené. Největší šance na zvolení mají podle průzkumů socialista Francois Hollande a současná hlava země Nicolas Sarkozy.