Příspěvek reagující na výsledek víkendových parlamentních voleb a označení vládní strany Jednotné Rusko jako partaje „šejdířů a zlodějů“, se objevil na Twitteru půl hodiny po úterní půlnoci. Podle všeho byl na Medvěděvův profil přeposlán odjinud a zjevně měl být soukromým vzkazem.

„Je jasné, že když někdo na svém blogu napíše výraz ‘strana šejdířů a zlodějů‘, pak je hloupou ovcí, která si s..e do huby,” uváděl autor, který na konec připojil tzv. smajlíka, čili graficky naznačil úsměv.

V Rusku roste nesouhlas s výsledkem parlamentních voleb. Vyrojilo se množství nařčení z manipulací a Moskva zažila jednu z největších demonstrací proti premiérovi Vladimiru Putinovi za poslední roky. Jako stranu “šejdířů a zlodějů” označil Jednotné Rusko bloger Alexej Navalnyj, kterého v úterý zatkli a na 15 dní poslali za mříže.

Protest a zatýkání v Moskvě

Protest a zatýkání v Moskvě

FOTO: ČTK/AP

Kreml oznámil, že pracovník odpovědný za publikování vzkazu bude potrestán. Zpráva vzbudila na ruském internetu vlnu pobouření nad jazykem prezidenta, který je veřejností vnímám jako nekonfliktní, uvedla Reuters.