Příspěvek reagující na výsledek víkendových parlamentních voleb a označení vládní strany Jednotné Rusko jako partaje „šejdířů a zlodějů“, se objevil na Twitteru půl hodiny po úterní půlnoci. Podle všeho byl na Medvěděvův profil přeposlán odjinud a zjevně měl být soukromým vzkazem.

„Je jasné, že když někdo na svém blogu napíše výraz ‘strana šejdířů a zlodějů‘, pak je hloupou ovcí, která si s..e do huby,” uváděl autor, který na konec připojil tzv. smajlíka, čili graficky naznačil úsměv.

V Rusku roste nesouhlas s výsledkem parlamentních voleb. Vyrojilo se množství nařčení z manipulací a Moskva zažila jednu z největších demonstrací proti premiérovi Vladimiru Putinovi za poslední roky. Jako stranu “šejdířů a zlodějů” označil Jednotné Rusko bloger Alexej Navalnyj, kterého v úterý zatkli a na 15 dní poslali za mříže.

Kreml oznámil, že pracovník odpovědný za publikování vzkazu bude potrestán. Zpráva vzbudila na ruském internetu vlnu pobouření nad jazykem prezidenta, který je veřejností vnímám jako nekonfliktní, uvedla Reuters.